Hírek
U 15 Országos Csapat Bajnokság
2012-05-13 11:41:16
Május 12-én Pécsen rendezték meg a 15 éven aluli tollaslabdázók Országos Csapatbajnokságát.
A versenyre 7 csapat nevezett. A kevés csapatból csak 3 csapat állt ki saját nevelésű játékosokkal. A Tisza Tollas SE, MASE II. és az Albatoll (Antal Erika, Kömives Dóra, Pál Veronika Lilla, Kálmán Péter, Mórocz Ákos). A többi 4 csapat vendégjátékosokkal erősített.
 Az Albatoll csapata a sorsolás után a nehezebb csoportba került, ahol a házigazda pécsi Multi Alarm SE I. csapata, a Nyíregyháza és a dunaújvárosi Danubius SE volt az ellenfél.
Az első csapattalálkozót a nyíregyházi csapattal játszottuk.
Ákos a vendégjátékosként szereplő Mihályi Leventével, míg Antal Erika az idei Országos Bajnok Bukoviczki Biankával kezdett.
Ákos lassan hangolódott rá a mérkőzésre, de a 2. szett közepén nagy bravúrral 15: 8-as állásról fordított és kiharcolta a 3.szettet amit már nem sikerült megnyernie, de színvonalas labdamenetek után egy jó mérkőzésen, emelt fővel jöhetett le a pályáról.
Erika szintén jól kezdett és az első szettben végig vezetett és uralta a játékot ami sajnos csak a 19. pontig tartott. Ezután az ellenfélnek sikerült megfordítania az eredményt és megnyernie a szettet.
A második szettben is egyenrangú ellenfelek voltunk, de nyerni sajnos ezúttal sem sikerült.
2:0-s csapateredménynél a fiú és lány párosokkal folytatódott a találkozó.
Lányaink, Erika és Dóri az első szettet elvesztettéka Bukoviczki testvérpáros ellen, de a 2. és 3. szettben izgalmas játékban végül nyerni tudtak.
A fiúknál Ákos és Péter nagy fölénnyel nyertek, így a 4. mérkőzés után 2-2 volt az állás.
Az 5. vegyes páros mérkőzés a 3. győzelemért folyt.
Péter és Vera nehéz ellenfelet kapott Mihályi Levente és Bukoviczki Nikolett személyében és 2 szettben maradtak alul, így 3:2-re a nyírségi csapat nyert.

Ezután a dunaújvárosi csapat következett, akiket gond nélkül, 5: 0 arányban győztünk le.
Ezalatt közben óriási csatában a nyírségiek legyőzték 3:2-re legyőzték a házigazda I. csapatát.
(Az 5. vegyes páros mérkőzésen a 3. szett 22:20-ra!)

A 3. fordulóban a házigazda Multi Alarm I. csapat volt az ellenfél.
Ákos Pytel Gergővel kezdett és az első szett elvesztése után a második szettben remekül játszott és egyenlített. A 3.szett és a mérkőzés megnyerése még nem sikerült, de ez a játék is élvezetes és izgalmas volt.
Vera Hircze Nórival játszott, ahol már az első szettben is szoros csatában maradtunk alul. A 2. szettben komoly esély volt az egyenlítésre, de végül 42: 22-re itt is vesztettünk.
Fiú párosunk (Péter és Ákos) Pytel Bence- Szenjai Balázs duóval vívott nagy csatát, ahol a 3. szettben 22:20-ra nyert az ellenfél, de az albatollas fiúk remekül játszottak.
Lány párosban Dóri és Erika Hircze Nóra-Papp Tittina párossal játszott szintén 3 izgalmas szettet, de ezúttal itt sem javunkra billent a mérleg és fontos helyzetekben nem tudtuk befejezni a labdameneteket, végül az ellenfél ütötte be a győztes pontot.
Vegyes párosban Péter és Dóri szintén 3 szettben maradt alul a Pytel Bence- Papp Tittina páros ellen.
Összességében 5: 0-ra vesztettünk, de lehetett volna akár 3:2 javunkra is. (A sportban azonban ezt nem jegyzik :( )
A helyosztó mérkőzést az 5-6 helyért a MASE II. csapatával játszottuk, ahol simán 5:0-ra nyertük a találkozót.
3. helyért a tartalékosan felálló MASE I. 3:2-re nyert a Tisza Tollas SE ellen, míg az első helyért nagy küzdelemben az OSC csapata nyert 3:2-re a Nyíregyháza ellen.

A CSB-n készült fotók a Galériában és a FACEBOOK oldalon az ALBATOLL SE fényképeinél tekinthetők meg. (a fotókat készítette: Vígh Márta)